Formų sutepimo priemonės (vaškai)

Formų paruošimui skirtos medžiagos

Formoms paruošti naudojamos skiriamosios medžiagos, sudarančios barjerą tarp formos paviršiaus ir laminato. Įprastai naudojamos atskiriamosios medžiagos:

  • Preparatai polivinilo alkoholio pagrindu;
  • Preparatai vaškų pagrindu;
  • Pusiau nuolatinės skiriamosios sistemos.

Skiriamieji vaškai

wax 333

Blue Wax 333 – MR – skiriamasis vaškas iš karnaubo ir sintetinių vaškų, taip pat aukštai temperatūrai atsparių dervų. Šiuo vašku apdorotų formų galimas daugkartinis gaminių nuėmimas esant aukštai temperatūrai.

wax 1000

Hi – Low 1000 – skiriamasis vaškas, tinkamas naudoti esant įvairiai temperatūrai: aukštai, žemai, kambario. Šio preparato sudėtyje yra iš anglies susintetinti komponentai todėl dirbant su šios rūšies vašku nepasitaiko natūraliems vaškams būdingi savybių svyravimai. Svarbiausia sintetinių vaškų ypatybė yra aukšta lydymosi temperatūra ir tvirtumas. Šis ir kiti privalumai užtikrina blizgesį, padengimo tankį ir didelį atsparumą šilumai bei vandeniui. Vaškas greitai džiūva, sudarydamas tvirtą paviršių, todėl galima greit padėti naujo gaminio formavimą.

Naudojimas: sukamaisiais judesiais tolygiai padenkite ribotą formos plotą (ne didesnį kaip  1,5 m2). Po keleto minučių, kai vaškas apdžius (pasimatys balta spalva), natūralaus pluošto šluoste nupoliruokite iki blizgesio. Rekomenduojama dengti 4-6 sluoksnius. Padengę kiekvieną sluoksnį palaukite ne trumpiau kaip 30 min.

Privalumai:

  • Galima nuimti 5-10 gaminių, vėliau dangą būtina atnaujinti;
  • Išskirtinis paviršiaus blizgesys.

Trūkumai:

  • Pakankamai daug darbo reikalaujantis padengimas;
  • Vaškas kaupiasi ant formos;
  • Ribotas nuimamų gaminių skaičius;
  • Jei gaminį ruošiatės dažyti, jo paviršių reikia nuvalyti.

Skiriamasis vaškas CRA 5

CRA 5 – skiriamasis polivinilo alkoholio preparatas, naudojamas apdoroti naujas formas. Vašką denkite kempinėle taip, kad susidarytų plėvelė. Palaukite 30-60 minučių, kad plėvelė išdžiūtų ir sutvirtėtų. Nuėmus gaminį plėvelę galima nuplauti šiltu vandeniu. Formą apdorokite kiekvieną kartą nuėmę gaminį.

Mikon® skiriamieji vaškai bei fromų paruošimo priemonės

Gruntinis vaškas Mikon® 699 MC, sukurtas tirpiklių pagrindu, remiantis aukštosiomis technologijomis, yra skirtas formų paruošimui. Mikon® 699 MC specialiai sukurtas naujų arba akytų formų paruošimui prieš pradedant gamybą. Šio vaško sudėtyje esančių veikliųjų medžiagų pagalba formos paviršius tampa sandarus.

Vaškas Mikon® Mirror Wax yra aukštos kokybės kietas skiriamasis vaškas formoms dirbant su kompocizinėmis medžiagomis. Dėl šio produkto savybių jį paprasta dengti ant formos, o gaminius lengva išimti. Išimtų gaminių paviršius yra blizgus. Šio skiriamojo vaško sluoksnis išlieka veiksmingas iki 150 °C (302 °F).

Skiriamieji vaškai Mikon® 705 MC ir Mikon® 765 MC yra pusiau nuolatiniai. Šie ypatingi produktai ant formos ilgam suformuoja skiriamąjį sluoksnį, kuris puikiai laikosi keletą gamybos ciklų. Naudojant skiriamuosius vaškus Mikon®, po klijavimo ar grūdinimo procedūrų, gaminį lengva išimti iš formos, išvengiant papildomų priemonių. Išimto gaminio paviršius yra labai blizgus ant gaminio nelieka formų paviršiui paruošti panaudotų priemonių likučių.

Valiklis Mikon® R-45 yra sukurtas tirpiklių pagrindu, skirtas darbo įrankių ir paviršių valymui, dirbant su poliesterinių ir epoksidinių dervų sistemomis. Šis valiklis ypač gerai šalina poliravimo priemonių likučius nuo gaminių, kurie vėliau yra blizginami ar klijuojami prie kitų gaminių.